Atidarytas “Luokės sporto ir laisvalaikio centras”

Kovo 25 d. Luokėje atidarytas Sporto ir laisvalaikio centras. Buvusių luokiškių Donato Limanto ir Rido Bieliajevo iniciatyva prieš 4 metus Luokėje buvo įkurta asociacija „Luokės sporto klubas“. Vaikinai materialinei bazei stiprinti, sąlygoms gerinti ieškojo finansavimo šaltinių – rašė projektus, telkė jaunimą aktyviai ir sveikai leisti laisvalaikį.

Sporto bendruomenė Luokėje tvirtėja ir gausėja: vietos gyventojai renkasi sportuoti, rengiamos varžybos, sporto šventės. Donatas ir Ridas nuo pat pradžių turėjo tikslą – įkurti erdvų Sporto ir laisvalaikio centrą. Savo užsispyrimo ir rėmėjų dėka prie gimnazijos nupirko pastatą, tačiau jam suremontuoti ir inventoriui įsigyti iš įvairių finansavimo šaltinių surinktų lėšų nepakako, todėl priimtas sprendimas Sporto ir laisvalaikio centrą steigti buvusiame vaikų darželyje, greta bendruomenės namų. Investicija nemenka 3000 Eur gauta iš Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (lėšos skirtos iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo) Telšių rajono savivaldybė prisidėjo 300 Eur ir skyrė patalpas, privatūs rėmėjai paaukojo 2360 Eur, asociacija „Luokė sporto klubas“ skyrė 350 Eur, o  1100 Eur surinko patys sportininkai. Už šiuos pinigus įsigyta įvairaus sporto inventoriaus: teniso ir pulo stalai, bėgimo takelis, dviratis treniruoklis, daugiafunkcinis treniruoklis, funkciniai diržai, pilnai sukomplektuotą jėgos zoną: gumuotų hantelių komplektas, olimpiniai grifai ir svoriai, girų komplektas, bicepsų, atsilenkimų ir universalus suoliukai, pusinis narvas ir štangos stovas, sunkumų kilnojimo diržai.

Donatas džiaugiasi, kad luokiškiai noriai sportuoja – į aktyvią veiklą įsijungia ir vyresnioji karta, ir jaunimas, ir mažiausieji miestelio gyventojai. „Turiu viltį, kad jaunimas užsikrės sporto virusu ir galbūt kas nors pasuks profesionaliu sporto keliu. Sporto ir laisvalaikio centro durys bus atrakintos visiems ir visada“, – per atidarymo šventę kalbėjo D. Limantas.

Luokės sporto ir laisvalaikio atidarymo šventėje dalyvavo LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos prezidentas ir Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto narys Vydas Gedvilas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Luokės parapijos klebonas Virginijus Palionis, kredito unijos „Germanto lobis“ vadovas Vytautas Barsteiga, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos direktorė Renata Buivydienė , Luokės bendruomenės pirmininkė Marytė Beleckienė. Visi atvyko su dovanomis – kas kamuolį, kas saldainių, kas vėliavą, kas taupyklę atvežė…. Svečiai džiaugėsi luokiškių iniciatyva, o ypač Donato, kuris jau ne vienerius metus gyvena Vilniuje, noru ir ryžtu padėti savo gimtajam kraštui.

Sutartinai visiems skanduojant šūkį „Trīs, do, veins – Loukie sportou kėkveins!“, įkurtuvių juostelę perkirpo vyriausiasis luokiškis, buvęs ilgametis fizinio lavinimo mokytojas Vaclovas Borusevičius, V.Bukauskas, V. Gedvilas, S. Urbonas. Klebonas V. Palionis patalpas pašventino.

Šventės išvakarėse Sporto ir laisvalaikio centre jau surengtos teniso varžybos, tad vykęs renginys buvo puiki proga apdovanoti nugalėtojus Edvardą Limantą, Vitoldą ir Mantvydą Sudintus ir pirmosios vietos laimėtoją Egidijų Benešą.

Simboliniai auksiniai abonementai į Sporto ir laisvalaikio centrą įteikti ir visiems rėmėjams.

Šiuo metu Sporto ir laisvalaikio centre sportuoti renkasi visos kartos: jaunimas – dieną, po pamokų, vyresnieji – vakarais po darbų. Antradienį ir ketvirtadienį fizinę sveikatą stiprina mergaitės ir moterys. Sporto pramogos kol kas nemokamos, todėl kviečiamas kiekvienas norintysis.

Luokėje už sporto veiklos organizavimą atsakingas Algirdas Klimas. Jo brolis Vytautas yra dosnus šios veiklos rėmėjas. Asociacija „Luokės sporto klubas“ visus rajono sporto entuziastus kviečia į jau tradicija tapusią „Luokės sporto šventė 2017“, kuri šiais metais vyks birželio 10 d.

„Telšių ŽNIŲ“ inf.

Asociacija “Luokės sporto klubas” dėkoja visiems “Luokės sporto ir laisvalaikio centro rėmėjams: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės, Vytautas Klimas, Telšių rajono savivaldybė, Asociacija “Luokės sporto klubas”, Luokės bendruomenė, Luokės langai, Kredito unija „Germanto lobis“ , Mantas Lukošius, Vytautas Kondrotas, Vidmantas Račas, Vaidas Mušauskas, Antanas ir Zita Kvederai, Valdas ir Simona Limontai, Monika Limantaitė-Kybartienė ir Rolandas Kybartas, Doreta Lukošienė, Laima Armalienė, Regina Antušienė, Gintaras Antušas, Rima Baginskienė, Ridas Bieliajevas, Evaldas Kazlauskas, Donatas Limatas, Audrius Janušas, Ričardas Škultinas, Mantas Mikalauskas, Skirmantas Pranskaitis, Algis Klimas, Tomas Sudintas, Robertas Norkus, Ernestas Norkus, Marius Norkus, Rolandas Bieliajevas, Laimonas Mikalauskas.

Atskiras dėkui Luokės seniūnijai ir jos seniūnui Česlovui Ubartui, už komunalinių išlaidų (šildymas, elektra, vanduo) kompensavimą Luokės sporto ir laisvalaikio centrui.

“Luokės sporto ir laisvalaikio centro” projekto finansinę ataskaitą galite peržiūrėti čia.

Akimirkos iš “Luokės sporto ir laisvalaikio centro” atidarymo šventės čia.